602 299 399 | 41 368 80 41 | 41 368 81 61

Geo- fennel Drogomierz M10

593,00 zł

(netto)

729,39 zł (brutto)

  Chwilowy brak towaru
Powiadom mnie, gdy będzie dostępny
  Towar bliski wyczerpaniu


OPIS

Precyzyjny drogomierz mechaniczny M 10 zlicza obroty koła pomiarowego i podaje drogę przebytą od punktu początkowego. Dzięki dużej średnicy koła pomiarowego, drobne nierówności na trasie pomiaru nie mają wpływu na wynik. Napęd licznika paskiem zębatym zapobiega poślizgowi. Najmniejsza działka pomiarowa wynosi 1 cm. Składana rączka oraz rozkładana nóżka ułatwiają transport i chwilowe odstawienie przyrządu. Idealny przyrząd do pomiarów drogowych.

Przyrządy pomiarowe geo-FENNEL od ponad dwudziestu lat są z powodzeniem używane na polskich budowach.

WŁAŚCIWOŚCI

M 10 to jeden z najpopularniejszych drogomierzy mechanicznych zapewniający precyzyjne pomiary przebytej drogi. Dopracowana konstrukcja i solidne materiały zapewniają wysoką dokładność i długi okres użytkowania.

Licznik drogomierza jest umieszczony na widelcu na wprost obserwatora. Duże, wyraźne cyfry opisu metrów i centymetrów ułatwiają wykonanie odczytu bez schylania. Zerowanie licznika odbywa się jednym naciśnięciem dźwigni umieszczonej z lewej strony. Koło pomiarowe można w każdej chwili unieruchomić naciskając nogą hamulec i odstawić w bezpieczne miejsce w celu wykonania odczytu. Zacisk służy także do sumowania lub określania różnicy pomierzonych odcinków.

Napęd licznika odbywa się przy pomocy paska zębatego, który jest całkowicie osłonięty zdejmowaną pokrywą. Odpowiednie wygarbienie widelca powoduje oddzielanie się błota od powierzchni tocznej koła pomiarowego. Drążek służący do prowadzenia przyrządu można złożyć na pół bez demontażu urządzenia. Wystarczy tylko unieść tuleję łączącą i przełamać drążek. Ponowne przygotowanie do pracy trwa zaledwie chwilę potrzebną na wyprostowanie drążka i opuszczenie tulei.

Ryflowany uchwyt wykonany z miękkiego tworzywa dobrze układa się w dłoni i nie powoduje zmęczenia nadgarstka. W niskich temperaturach sprawia w dotyku przyjemne wrażenie. Podczas przerw w pracy można odstawić przyrząd korzystając z rozkładanej, stabilnej, metalowej podpórki. Rozkładanie i składanie podpórki wykonuje się stopą bez konieczności schylania.

CECHY SZCZEGÓLNE

Znany i ceniony w branży drogomierz mechaniczny o wzmocnionej konstrukcji, do precyzyjnych pomiarów przebytej drogi w zestawie z pokrowcem:

  • Profesjonalny, bardzo precyzyjny drogomierz mechaniczny z pełnowymiarowym kołem pomiarowym.
  • Będący na wyposażeniu Policji, służb drogowych, jednostek administracji publicznej.
  • Solidna konstrukcja i precyzyjny licznik (umiejscowiony centralnie).
  • Szprychowe koło niewrażliwe na boczny wiatr.
  • Składana rączka.
  • Mocna podpórka z zatrzaskiem kulkowym.
  • Zgarniacz błota.
  • Hamulec zaciskowy.
  • Ostrzegawczy, jaskrawy kolor koła zwiększający bezpieczeństwo pracy.